Našim cieľom je vytvoriť dokonalosť aj v sériovej výrobe

VIAC O NÁS

História

Sú to detaily, ktoré odlišujú prvotriedne produkty od ostatných. Rodinná spoločnosť FALKE už od roku 1895 predstavuje módne oblečenie z kvalitných materiálov, vyrobené vďaka dokonalému remeselnému spracovaniu a zmyslom pre detail.

Identita

Sme oddaní našim snom. Naše súkromné ​​predstavy o životnom štýle a estetike by boli menej dôveryhodné, keby sme zostali v anonymite. Ideálny tvar má samozrejme mnoho podôb, no len jedna zodpovedá našim osobným preferenciám. A preto existujú väčšie i menšie komunity rovnako zmýšľajúcich ľudí, ktorí sa zhodujú v preferencii určitého životného štýlu, spotrebiteľských túžbach či estetických rozhodnutiach.

Scéna FALKE je obývaná polyglotnými svetobežníkmi, tvrdohlavými individualistami, zvedavými objaviteľmi, fanatickými perfekcionistami, citlivými kreatívnymi ľuďmi a nenapraviteľnými estétmi. Jej obrazy, domáca výzdoba a oblečenie sú viditeľným vyjadrením jej inštinktu. V ich strede sa cítime ako doma. Neustále ich sledujeme, hľadáme ideálny tvar a najlepšiu kvalitu remeselného spracovania. Naši rovnako zmýšľajúci priatelia očakávajú dokonalý preklad ich estetického chápania moderného oblečenia. Vyrábame pulóvre, body, pančuchové nohavice a pančuchy, ktorých dizajn, materiál a farebná harmónia pomáhajú nášmu zmyslu pre štýl stať sa realitou. Takže predsa žiadne sny.

Franz Falke Rohen
Zakladateľ spoločnosti

Filozofia

Vždy sme mali na mysli uchovať naše znalosti o odevoch na nohy – vytvorené a zhromaždené v 125-ročnej tradícii – a sústrediť ich do jedinečného produktového radu. Preto sme zvolali všetkých, ktorí sa svojmu remeslu nielen venujú, ale mu aj rozumejú.

Skúsení majstri, ktorí ovládajú komplikované pletacie stroje a používajú ich ako ručné nástroje, dosahujú výsledky, ktoré vyvolávajú údiv a úžas. Dali hlavy dokopy so skutočnými remeselníkmi, ktorí sa medzičasom stali vzácnymi. Ovládajú staré tradície zušľachťovania a dokončovania pančúch pomocou filigránskej ručnej práce. Tam, kde stroje nájdu svoje limity, dokončia prácu a zdokonalia produkty.

Vyslali sme tých, ktorí poznajú zdroje tých najlepších materiálov, Vincuña, kašmír, ťavia srsť a hodváb, najlepšia merino vlna, najjemnejšia fil d’Ecosse a piuma bavlna. Tieto zdroje sú značne rozptýlené. Poznajú ich nielen naši nákupcovia. K ľuďom, ktorí tieto materiály ručne vyrábajú, sa správajú s veľkou úctou – tiež podľa starých tradícií.

Oslovili sme našich dizajnérov, ktorí si osvojili formu a farby, ako aj vzory a textúry, a ktorí pokračujú v objavovaní kreatívneho prvku modernej módy.

A teraz sa obraciame na všetkých ľudí na celom svete, ktorí nepovažujú luxus za zbytočný, ale naučili sa, že luxus znamená slobodu odmeniť sa tým najlepším. Nepotrebujú žiadny hlučný luxus, pretože sa uspokoja s vedomím, že lepšie to – zatiaľ – nemôže byť. Chcú a môžu si to pokojne znova a znova užívať a rozvíjať v tom trochu pocit šťastia.

A už teraz tušíme, že to budú rozprávať aj naďalej…

POLITIKA KVALITY

Záväzok na doplnenie podnikovej politiky

Úlohy a zodpovednosti

  • Za stanovený systém riadenia kvality preberá vedenie spoločnosti / vedenie jednotlivých podnikov zásadne nasledujúce úlohy a zodpovednosti:

−  Zabezpečenie účinnosti systému riadenia
− Zabezpečenie, že pre systém riadenia a pre ciele kvality bude stanovená podniková politika a bude deklarovaná so strategickým smerovaním a kontextom organizácie
− Zabezpečenie, že do obchodných procesov budú integrované požiadavky na riadenie kvality
− Zabezpečenie, že k dispozícii budú zdroje potrebné pre systém riadenia
− Sprostredkovanie významu účinného systému riadenia a dôležitosti splnenia požiadaviek zákazníkov
− Zabezpečenie, že systém riadenia bude dosahovať plánované výsledky
− Usmerňovanie a podporovanie všetkých zúčastnených vedúcich, zamestnancov a externých osôb, aby tieto mohli prispieť k účinnosti systému riadenia
− Podporovanie procesu neustáleho zlepšovania
− Poverenie na vykonanie interného auditu a ročného vyhodnotenia systému riadenia

  • Na presadenie úloh a činností ohľadom systému riadenia a na vytvorenie správy o výsledkoch budú pridelené nevyhnutné zodpovednosti a oprávnenia
  • V prípade potreby sa pre určité funkcie môžu vytvoriť poverenia s popisom úloh. Okrem toho vznikajú úlohy a činnosti v súvislosti s témami kvality z popisov procesov
  • Tieto základné hodnoty sa opäť nachádzajú v našom stanovovaní cieľov. Tým sa pomocou dôkladného sledovania cieľa na základe základných hodnôt zabezpečí, že sa budeme vždy zameriavať na naše základné hodnoty.

Certifikát ISO 9001

Čísla a fakty

1985
Založenie spoločnosti
7
Pobočiek
3132
Počet zamestnancov skupiny

Produkty FALKE sú dostupné na piatich kontinentoch a vo viac ako 60 krajinách.